Centrum Usług Społecznych
w Skarżysku-Kamiennej

Aktualności

Gościliśmy delegację z CUS w Brodach

📌 Dziś mieliśmy przyjemność gościć w naszym Centrum Usług Społecznych delegację z Centrum Usług Społecznych w Brodach z Piotrem Ambroszczykiem – Dyrektorem CUS oraz Przewodniczącym Regionalnego Konwentu CUS.
Podczas spotkania rozmawialiśmy o realizowanych działaniach, wymienialiśmy się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami w zakresie organizacji i świadczenia usług społecznych. Zaprezentowaliśmy również zmiany, jakie zaszły od momentu przekształcenia MOPS w CUS, pokazując rozwój naszej instytucji i nowe możliwości wsparcia mieszkańców.
Nasi goście odwiedzili także Klub Seniora „Stacja Skarżysko” oraz Miejsce Aktywności Lokalnej, gdzie mogli zapoznać się z prowadzonymi inicjatywami i ofertą skierowaną do lokalnej społeczności.
Dziękujemy za wizytę, inspirujące rozmowy i cenną wymianę doświadczeń. Wierzymy, że takie spotkania sprzyjają rozwojowi usług społecznych i budowaniu jeszcze lepszej współpracy między Centrami Usług Społecznych. 🤝😊
Gościliśmy delegację z CUS w Brodach
Gościliśmy delegację z CUS w Brodach
Gościliśmy delegację z CUS w Brodach
Gościliśmy delegację z CUS w Brodach
Gościliśmy delegację z CUS w Brodach

Ogłoszenie

Centrum Usług Społecznych w Skarżysku-Kamiennej
w dniach od 25 czerwca 2026 do odwołania czynne będzie w godzinach od 7:30 do 14:30

Pierwszy aerobik w plenerze organizowany przez CUS

🌞 Dziś odbył się pierwszy aerobik w plenerze organizowany przez Centrum Usług Społecznych!🧘‍♀️🫶
☀️Mimo upałów daliśmy radę – było aktywnie, energicznie i w dobrych humorach. Uczestnicy pamiętali również o odpowiednim nawodnieniu, co w taką pogodę jest bardzo ważne. 💧
💥Nasza instruktorka Marta Piechna dobrała zestaw ćwiczeń odpowiedni zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników. Wszystko po to, aby wspólnie zadbać o naszą sprawność fizyczną i dobre samopoczucie. 🧘‍♀️
🌼Organizatorzy Społeczności Lokalnej zadbali o to, aby ćwiczenia odbywały się przy muzyce, dzięki czemu trening był jeszcze przyjemniejszy. 🎶
📣Mamy nadzieję, że grono amatorów ruchu na świeżym powietrzu będzie się powiększać. Zapraszamy – widzimy się już w kolejną środę o 17:00! 💪🌿
Uczestnicy aerobiku w plenerze
Uczestnicy aerobiku w plenerze
Uczestnicy aerobiku w plenerze
Uczestnicy aerobiku w plenerze
Uczestnicy aerobiku w plenerze
Uczestnicy aerobiku w plenerze
Uczestnicy aerobiku w plenerze

Materiały informacyjne dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej

📢 Zapraszamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dotyczącymi przeciwdziałania przemocy domowej.
Przygotowaliśmy dla Państwa:

📄 Informator dla osoby doznającej przemocy domowej,

📄 Informator dla osoby stosującej przemoc domową,

📄 Informator dla instytucji i świadków przemocy domowej.

Zachęcamy do zapoznania się i udostępniania tych materiałów osobom, które mogą potrzebować wsparcia, informacji lub wskazówek dotyczących reagowania na przemoc domową.

Materiały zostały przygotowane przez Centrum Usług Społecznych w Skarżysku-Kamiennej we współpracy z Fundacją Nowe Horyzonty.

Razem budujmy świadomość i przeciwdziałajmy przemocy domowej. 🤝

Informator dla osoby doznającej przemocy domowej
Informator dla osoby doznającej przemocy domowej
Informator dla sprawców przemocy domowej
Informator dla sprawców przemocy domowej
Informator dla świadków przemocy domowej
Informator dla świadków przemocy domowej

Darmowe zajęcia aerobik w plenerze

📣Wracamy z aerobikiem w plenerze- już w tą środę o 17:00🌞

☀️Centrum Usług Społecznych od 24 czerwca zaprasza na bezpłatne zajęcia aerobiku na świeżym powietrzu, które będą odbywać się przy Skateparku przy ul. Spokojnej 1 w Skarżysku-Kamiennej.🧘‍♀️teren boiska do koszykówki 📣

🧘‍♀️Zajęcia poprowadzi instruktorka Marta Piechna, która zadba o dobrą atmosferę, dawkę ruchu i mnóstwo pozytywnej energii. ☀️

🙌Zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców – nie liczy się wiek ani kondycja, najważniejsza jest chęć do wspólnej aktywności i dobrej zabawy.🌿

📍 Skatepark, ul. Spokojna 1 – boisko do koszykówki
📅 Start: 24 czerwca oraz w każdą kolejną środę
🎵 Muzyka, ruch i świetna atmosfera gwarantowane!

Zabierzcie rodzinę, znajomych i dobry humor. Do zobaczenia! 😊

#cus #skarzyskokamienna #osl #aerobik #zdrowie #AktywnaSpołeczność #mcsir

Plakat aerobik w plenerze. Darmowe zajęcia aerobik w plenerze. Aerobik dla wszystkich bez względu na wiek i kondycję - dołącz do nas. Gwarantujemy dobrą zabawę przy muzyce. Zapraszamy w każdą środę o 17:00 do końca września. Zaczynamy od 24 czerwca 2026 r. Miejsce: Skatepark, ul. Spokojna 1 Skarżysko-Kamienna boisko do koszykówki.

Noc Kupały nad Zalewem Bernatka za nami

🌿🔥 Noc Kupały nad Zalewem Bernatka za nami! 🔥🌿
🌿Podczas tego wyjątkowego wydarzenia nie zabrakło również pracowników Centrum Usług Społecznych w Skarżysku-Kamiennej, którzy przygotowali własne stoisko dla uczestników imprezy.🌼
🌷Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wyplatania wianków, podczas których zarówno dzieci, jak i dorośli mogli poznać słowiańskie tradycje oraz własnoręcznie stworzyć piękne, kolorowe kompozycje. 🫶
🌺Wspólna praca, kreatywna atmosfera i uśmiechy uczestników sprawiły, że nasze stoisko przez cały czas tętniło życiem.🎉
🫶💚Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Centrum Usług Społecznych i wzięli udział w warsztatach. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie pielęgnować tradycję oraz integrować lokalną społeczność🌷🌼
💚 Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń!
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka
Uczestnicy Nocy Kupały nad Zalewem Bernatka