Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Skarżysku-Kamiennej

Aktualności

Zaproszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej zaprasza osoby zainteresowane do udziału w spotkaniach GRUPA WSPARCIA dla kobiet.

W miesiącu czerwiec spotkania odbędą się w dniach 13 i 27 czerwiec w godzinach 15:30 – 18:00 w Klubie Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sikorskiego 10. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

zgoda-przetwarzanie-danych
Żródło: mops.skarkam.pl

Informacja

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej informuje, że przystąpił do realizacji Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 – Moduł II.

Do kogo program MODUŁ II jest skierowany?

Program adresowany jest do Seniorów w wieku 60 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Cel programu MODUŁ II

Celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększenie dostępu do tzw. ”opieki na odległość”. Wsparcie polega na zastosowaniu tzw. „opasek bezpieczeństwa”, które na bieżąco monitorują stan zdrowia Seniora i pozwalają na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia Seniora.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Gdzie uzyskać informacje?

Informacje o możliwości skorzystania ze wsparcia określonego w programie można uzyskać zgłaszając się bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sikorskiego 19, piętro I, pok. nr 4 lub telefonicznie pod numerem (41) 25-29-148 od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-15.30.

Zgłoszenia do Programu można dokonać w terminie do dnia 31.05.2024 r. poprzez uzupełnienie i złożenie Karty Zgłoszenia, Karty Informacyjnej oraz klauzul RODO, które można pobrać w siedzibie MOPS Skarżysko-Kamienna, ul. Sikorskiego 19 lub pobrać ze strony internetowej.

 

PLIKI DO POBRANIA

Zaproszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej zaprasza osoby zainteresowane do udziału w spotkaniach GRUPA WSPARCIA dla kobiet.

W miesiącu maj spotkania odbędą się w dniach 9 i 23 maja w godzinach 15:30 – 18:00 w Klubie Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sikorskiego 10. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

zgoda-przetwarzanie-danych

Standardy Ochrony Małoletnich w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej

Zarządzenie nr 17/2024 Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej
w sprawie wprowadzenia Standardów Ochrony Małoletnich
w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej

Standardy Ochrony Małoletnich w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej

Zaproszenie

Tekst do odczytania dla osób niedowidzących/niewidomych

Na samej górze znajduje się następująca treść: Jeśli chcesz stworzyć bezpieczną przestrzeń, gdzie będziesz mogła podzielić się swoimi problemami oraz znaleźć rozwiązanie trudnej sytuacji zgłoś swój udział w spotkaniach Grupa Wsparcia dla Kobiet. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Spotkania będą odbywać się 2 razy w miesiącu w czwartki w godzinach 15:30 – 18:00 w Klubie Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, ul. Sikorskiego 10. Do dyspozycji osób zainteresowanych w trakcie spotkań będzie pracownik socjalny oraz mediator. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji pod nr tel. 41 25 28 028, 41 25 20 597